Ara

Diş Hekimliği Fakültesi

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi’nde Beyaz Önlük Giyme Sevinci Yaşandı

03.01.2022 13:16

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesini bu yıl kazanan öğrencilere törenle beyaz önlükleri giydirildi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen beyaz önlük giyme törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Acun KAYA, Elazığ, Tunceli ve Bingöl Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin TAŞKAN ile fakültede görevli akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Acun KAYA, 18-24 Kasım tarihleri arasında Diş Hekimliği Günü ve Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlandığını belirterek, “Ülkemizde bilimsel anlamda ilk diş hekimliği kurumu İstanbul Üniversitesinde bağlı Dişçi Meptebi Aliyyesi ismiyle 23 Kasım 1908 yılında kurulmuştur. 1996 yılından itibaren de Diş Hekimliği günü ve Toplum Ağız ve Diş Sağlığı haftası olarak kutlanmaktadır. Ağız diş sağlığı, genel sağlık dolaysıyla da yaşam kalitesinin vazgeçilmez bir unsurudur. Bugün önlüklerini giyecek olan öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

 Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ise 2021-2022 eğitim-öğretim yılının tüm akademik camiaya ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, “Bugün öğrencilerimiz beyaz önlüklerini giyerek Diş Hekimliği mesleğine adım atmış oldular. Hekim demek bilgeli ve hikmetli kişi demektir. Bilge kişi bilgili dengeli ve adaletli kişi demek. Hekim olmanın birinci basamağı ya da temeli bilgi sahibi olmaktan geçiyor. Bunun içinde siz şimdiye kadar ailenizi rol model olarak gördünüz, bundan sonradaki süreçte de hocalarınızı rol model alacaksınız. Bilgiyi, estetiği onlardan öğrenerek kendinizi yetiştireceksiniz. Bugün beyaz önlüklerini giyen öğrencilerimizi kutluyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi

Program, Diş Hekimliği Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinin önlüklerini giymeleri ile son buldu.