Ara

Diş Hekimliği Fakültesi

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi İlk Etkinliğini Gerçekleştirdi

20.11.2015 09:47

     Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası, Öğretim üyelerinin Binişlerinin giydirilmesi ve öğrencilerin önlük giydirilmesi” töreni, yoğun bir katılımla yapıldı.

     Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda yapılan törene, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Elazığ, Bingöl ve Tunceli Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Taşkan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

     Törende konuşan Elazığ, Bingöl ve Tunceli Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Taşkan, Diş Hekimliği Fakültesinin Elazığ’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Diş Hekimleri Odası olarak Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim gören tüm öğrencilerin her konuda yanlarında olacaklarını söyledi.

     Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan ise, kurucusu olduğu Diş Hekimliği Fakültesinin 10 ay gibi kısa bir sürede eğitime başlamasının gurur kaynağı olduğunu söyledi.

     Törende bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da, Rektör olarak bu törenin kendisi için anlamlı olduğunu ifade ederek, Diş Hekimliği Fakültesini Elazığ’a ve Fırat Üniversitesine kazandırdıkları için ayrı bir gurur ve sevinç yaşadıklarını söyledi.

     Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Göreve geldiğimiz günden beri ilk hedeflerimiz arasında bulunan Diş Hekimliği Fakültesini Üniversitemize kazandırdık. Bundan büyük bir mutluluk duyuyorum. Diş Hekimliği Fakültesine 10 ay da yeterli öğretim üyesini kazandırmak, 1 yıl içinde Fakülteye öğrenci alımını sağlamak ve Diş Hekimliği Fakültesinin ihtiyacı olan gerekli araç gereçlerin sağlanması bizler için birer ilk sayılıyor. Üniversitede birçok ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu gurur sadece bana ait değil bütün öğretim üyesinden, idari personeline kadar Fırat Üniversitesinin her bir elemanının gayretiyle bu olmuştur” dedi.

     Vatandaşlara Diş Hekimliği hizmeti noktasında ünitelerin alındığını ve kısa süre de hasta kabulüne başlanacağının da müjdesini veren Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fakültenin Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

     Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve davetliler tarafından öğretim üyelerine binişleri giydirildi.

     Tören bu yıl ilk defa Diş Hekimliği fakültesinde eğitim gören 1. sınıf öğrencilerine önlüklerinin giydirilmesi ile sona erdi.